Kroužek zábavné logiky

Zveme všechny zvídavé děti ve věku od 6 do 14 let, možno přivést i mladšího (staršího) sourozence, pokud bude program zvládat.

Náplň kroužku:

Cca 10 minut řešíme logické úlohy, rébusy, hlavolamy Zbytek lekce hrajeme deskové hry se zaměřením na postřeh a strategii (ne člověče nezlob se).

K dispozici jsou dětem i hry pro jednoho hráče od zn. Mindok (Safari, Na ledové kře atd.)

 

Některé lekce jsou celé vyhrazeny společným hrám (Na myšlení - myslím si, odpovídám jen ANO-NE, Hádání obyčejných předmětů z velmi zvětšených fotek, Vyprávění příběhů na daná slova, Kimova hra .)

Po velikém úspěchu z letního příměstského tábora zařadíme opět do programu také úlohy s praktickým využitím základní fyziky - Zábavná fyzika (stavba mostů, klenby, jednoduché fyzikální hračky atd.).

V kroužku se nesoutěží, nikdo není povinen předkládat řešení úkolů ani nikoho nenutíme k prezentaci nápadů, když nechce, ale snažím se motivovat a časem se zapojí všichni.

 

 

Malý logik

Centrum nadání v Mraveništi v Říčanech začalo s klubem pro školkové děti.

Přijďte si nás vyzkoušet za 200 Kč na den (příchod dětí v 8,30, vyzvedávání po 15 hodině, v ceně je oběd).

Program je určen pro předškolní děti 3-6 let, případně pro starší děti v domácím vzdělávání jako doplnění výuky a rozvoj.

Hrajeme si, zkoumáme, objevujeme svět. Logické úlohy, pracovní listy, pokusy, hry podporující rozvoj intelektu i socializaci dětí.

S dětmi jsou minimálně dvě odborné lektorky. V malé skupince max. 15 dětí zábavnou formou předkládáme hádanky, kvízy, pracovní listy, pokusy, deskové hry. Máme vlastní publikace i vlastní pracovní listy pro děti. Pečlivě vybíráme vhodné hry, na kterých se děti naučí logice, strategii, spolupráci i samostatnému přístupu.

Pokud se bude dětem v klubíku líbit, můžete se přihlásit k pravidelné docházce, první návštěva je nezávazná.